Czym jest FDM

 • Home /
 • Czym jest FDM

CZYM JEST FDM?

FDM to skompresowany program nauczania oparty na zasadach. Składa się  zarówno z “miękkich umiejętności” – tzw. niefizycznych elementów bezpieczeństwa osobistego, jak i “twardych umiejętności” – małego zestawu narzędzi fizycznych, które są stosunkowo łatwe do nauczenia i wdrożenia. Umiejętności te okazują się być wysoce adaptowalne pod wpływem “przymusu walki”, takiego jak adrenalina wywoływana przez strach, dezorientację, zmęczenie i ból. Większość z tych emocjonalnych elementów jest obecna podczas potencjalnie gwałtownej konfrontacji na ulicy.

Wszystkie te elementy są wdrażane są przez podstawową platformę myślenia, jaką jest kultywowanie UMYSŁU AKTYWNEJ OBRONY. Ten fundamentalny element pozostaje niezmienny, bez względu na to, czy FDM jest stosowany przez cywila, czy przez osobę pracującą w służbach mundurowych lub ochronie osób, gdzie narażenie na przemoc jest najbardziej realne. We wszystkich cywilnych formach samoobrony nacisk kładziony jest na unikanie, uchylanie się, ucieczkę lub ewentualną deeskalację. Najlepsze określenie zachowania ze wszystkich to “Dajcie spokój panowie!’.

Ustanowienie dobrego poziomu świadomości sytuacyjnej – oprócz nauczenia się bardzo szybko, jak rozpoznawać zachowania poprzedzające zagrożenie – jest tym, co umożliwi Wam (w głównej mierze) osiągnięcie tych celów. Takie elementy bezpieczeństwa osobistego składają się na “miękkie umiejętności”. Jeśli wymagane jest użycie siły, tam gdzie to możliwe, staramy się działać prewencyjnie, stosując reakcję fizyczną, która szybko i klinicznie położy kres zagrożeniu. Jest to silnie wspierane przez kontratakujące plany awaryjne, jeśli prewencja nie jest możliwa. W tym przypadku staramy się reagować równolegle z użyciem adekwatnej siły do zagrożenia, co jest uważane za rozsądne i konieczne, aby ułatwić np. ewentualną ucieczkę przy najbliższej okazji.

DLA KOGO SĄ TRENINGI FDM?

Dla każdej osoby, która zamierza poczuć się bezpieczniej  w swoim środowisku, na ulicy i w tłumie.

FDM jest metodą aktywnej obrony, która przekazuje wartości takie jak lojalność, uczciwość, odwaga, męstwo, dobro, szacunek dla ludzkiego życia.
W FDM budujemy społeczność ludzi, którzy poprzez sport zacieśniają więzi, pomagają sobie wzajemnie w rozwoju osobistym i w życiu. Liczysz się Ty jako człowiek. Nie ma lepszych czy gorszych – każdy jest równy.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

Nauczysz się jak poprzez biomechanikę ciała radzić sobie w sytuacjach zagrożenia. Prościej mówić nauczysz swoje ciało reakcji obronnej w sytuacji gdy będziesz tego potrzebował. Celem treningu jest poprawienie ogólnej sprawności fizycznej, wytrzymałości, kondycji, elastyczności i gibkości, postrzegania przestrzennego, rozwinięcia zmysłów i szybkości reakcji. Nauczysz się  podstawowych technik obrony na 3 poziomach (stójka, kolana, parter, nóż, pałka). Będziesz potrafił bronić się przed więcej niż jednym napastnikiem w różnych warunkach i sytuacjach (klatka schodowa, winda, klub, autobus, ulica itp). Rozwiniesz swój umysł by lepiej panował nad ciałem, wykształcisz w sobie coś co fundator nazywa ATTITUDE (czyli odpowiednia postawa bojowa, determinacja, wytrwałość, charakter wojownika, ale również postawa do życia) nauczysz się zarządzania emocjami i w sytuacji stresowej, będziesz potrafił lepiej panować nad sobą, poczujesz się znacznie pewniej w swojej skórze i przekonasz się do czego naprawdę jesteś zdolny oraz będziesz wiedział jak reagować i kiedy reagować (inteligencja walki nie tylko w sytuacji zagrożenia ale również w życiu) i wiele więcej.

DLACZEGO WARTO?

Bo ważne jest, aby zapoznać się z prawem dotyczącym samoobrony w kraju, w którym mieszkasz. Należy zauważyć, że wszystko, co robimy w FDM jest ukierunkowane na metody “przeciwdziałania przemocy” z perspektywy ulicy.

FDM to nie sport i nie sztuka. To raczej agresywne odgrywanie ról i dialog z przekleństwami, jak również stopniowo coraz trudniejszy trening, który zabierze adepta sztuk walki w sferę w pełni wyposażonych symulacji i scenariuszy treningowych. Trenujemy tak realistycznie i bezpiecznie jak to tylko możliwe, symulując ataki na żywo, zarówno w środowisku treningowym, jak i miejskim.

Trenując FDM nauczysz się skutecznie działać w przestrzeniach zamkniętych, takich jak klatki schodowe, toalety, windy, alejki i pojazdy. Nacisk kładziemy na dwa podstawowe elementy obecne podczas każdej potencjalnej gwałtownej konfrontacji: broń i wielu napastników. Oba stanowią zagrożenie na poziomie dziesiątym i wymagają reakcji na poziomie dziesiątym! Jeśli nie trenujesz na broń i wielu napastników, to nie trenujesz na rzeczywistość.

“Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Konfucjusz

FDM KIDS?

Witaj w świecie przygody, zabawy i bezpieczeństwa naszych dzieci!

FDM KIDS to zdecydowanie nowatorskie podejście do zajęć pozalekcyjnych dla najmłodszych.
Naszymi celami są: świetna zabawa, rozwój psychofizyczny oraz nauka dyscypliny i współpracy dzieci – ale przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa Twojego dziecka.

Trenując Samoobronę

Zajęcia dla dzieci FDM KIDS są idealnym sposobem urozmaicenia czasu wolnego dla najmłodszych. Zajęcia te oparte są o metodę programowego usprawniania- to w jej wyniku kształtowana jest prawidłowa postawa moralna i zrównoważony rozwój fizyczny, co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie samooceny oraz poczucia bezpieczeństwa dziecka.
Dzieci trenujące samoobronę FDM KIDS szybko rosną w siłę: po każdych zajęciach samoobrony dzieci wychodzą zmęczone i uśmiechnięte – często z pytaniem „kiedy są następne zajęcia?”…
Dzięki treningom dzieci są w stanie rozładować swoją niepohamowaną energię pod okiem instruktora.
Niejednokrotnie rodzice dzieci trenujących FDM KIDS dumnie donoszą, jak ich dziecko obroniło się przed starszym dzieckiem w szkole! Jakie postępy osiąga z każdym kolejnym treningiem! Jest to najważniejsza ocena naszych działań i równocześnie najlepsza rekomendacja zajęć dla dzieci.

Procedury bezpieczeństwa

FDM KIDS to ogólnorozwojowe zajęcia pozaszkolne z elementami samoobrony prowadzone w formie zabawowej.
Swobodna atmosfera oraz bezpośredni kontakt dziecka z rówieśnikami i instruktorem, z równoczesnym ustaleniem i egzekwowaniem zasad a także dyscypliną podczas zajęć zdecydowanie pozytywnie wpływa na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka. Największą zaletą prowadzonych zajęć dla dzieci jest położenie silnego nacisku na kształtowanie świadomości procedur bezpieczeństwa* oraz elementy ćwiczeń korekcyjnych – niezwykle ważnych dla właściwego wzrostu i kształtowania prawidłowej postawy ciała młodych osób.
FDM Teenager
Podczas zajęć FDM kształtujemy zbuntowane charaktery poprzez zdyscyplinowany trening. Podczas zajęć  uczestnicy mają możliwość wyładowania nadmiaru energii, nauczenia się podstawowych technik obronnych i prewencyjnych przydatnych w szkole i poza nią. Stawiamy nacisk na wiedzę praktyczną, umiejętności ratujące życie i zdrowie. Zajęcia z Krav Maga to świetna alternatywa dla aktywności fizycznej i zdrowego ruchu, który jest młodym ludziom tak bardzo potrzebny.
Zajęcia Teenager są dedykowane dla młodzieży od 12 do 15 lat. Grupy młodzieżowe są mieszane. Są to zajęcia dedykowane zarówno dla chłopców jak i dziewczyn.
Staramy się pozytywnie wykorzystywać nadmiar energii w okresie dojrzewania i przekierować uwagę z tabletów na wychowanie fizyczne. Naszym celem jest wskrzeszenie idei, że ruch to zdrowie.

Czego uczymy?

 • podstawowych narzędzi walki,
 • podstawowych technik obronnych przeciwko szantażowi nożem,
 • podstawowych technik obronnych przeciwko próbie uderzenia,
 • taktyki obronnej przeciwko kilku agresorom,
 • kombinacji uderzeń,
 • odpierania ataku rówieśnika i dorosłych,
 • deeskalacji agresji,
 • łagodzenia konfliktów słownych i fizycznych,
 • radzenia sobie w stresowych i  niebezpiecznych sytuacjach.

Jak trenujemy?

Zajęcia mają formę zbliżoną do zajęć z dorosłymi. Takie podejście ma na celu przygotować młodych ludzi do dorosłego życia i pokazać, że traktujemy ich poważnie. Podczas zajęć kładziemy nacisk na  budowanie zespołu i  wspieranie komunikacji międzyludzkiej.
FDM VIP

CZYM JEST TRENING INDYWIDUALNY FDM?

Jest to doskonałe uzupełnienie regularnego cyklu treningowego, które pozwoli Ci rozwijać swoje umiejętności jeszcze szybciej.

DLACZEGO TRENING INDYWIDUALNY FDM?

Indywidualny trening FDM jest dopasowany do Twoich potrzeb, chęci i możliwości Twojego ciała oraz czasu. Umawiając się z trenerem, ćwiczysz gdzie chcesz (w Twoim domu, w klubie, na świeżym powietrzu) i kiedy chcesz (rano, po południu, wieczorem). Rozwój przebiega znacznie szybciej niż na zajęciach grupowych. Oprócz ogólnego rozwoju umiejętności zgodnych z programem naszej metody, możesz zdecydować, jaki jest Twój dodatkowy cel. Czy chcesz uzyskać tylko lepszą ogólną sprawność fizyczność, czy chcesz nauczyć się bronić, stać się szybszy, silniejszy, bardziej wytrzymały, gibki lub przejść metamorfozę własnej sylwetki?

Trening FDM prowadzi doświadczony trener i twórca metody Force Defence Method FDM, który zna się dodatkowo na kontuzjach i urazach w sportach walki. Możesz być zatem zupełnie spokojny, jeśli chodzi o swoje bezpieczeństwo w czasie zajęć i odpowiednią opiekę.

Mając indywidualny kontakt z trenerem, dostajesz bezpośrednio wiedzę, której potrzebujesz na dany moment. Dzięki temu będziesz mógł odczuć i zobaczyć efekty o wiele szybciej, a one dadzą Ci ogromną satysfakcję.

Trener systematycznie monitoruje Twoje postępy i po każdy treningu sprawdza poprzez testy, ile tak naprawdę się nauczyłeś. To pozwala Ci utrzymać znacznie większą motywację do treningu. Jest to również wyśmienity sposób na dobrą zabawę, ponieważ trening daje odprężenie po całym dniu pracy lub mobilizację całego Twojego organizmu przed rozpoczęciem nowego dnia pracy.

JAK WYGLĄDA TRENING INDYWIDUALNY FDM?

Rozmawiając z trenerem, na starcie dokładnie ustalasz cel i swoje potrzeby. Wszystko, co jest dla Ciebie ważne i to, co chcesz osiągnąć. Następnie przeprowadzany jest trening testowy, który daje obraz tego, gdzie obecnie jesteś, po to aby następnie ustalić najkrótszą drogę do miejsca, gdzie chcesz być i w jakim czasie.

Jeden treningi indywidualny trwa 60 minut w dowolnej liczbie dni w tygodniu, w zależności od kondycji, potrzeb i możliwości Twojej obecnej sytuacji oraz celu jaki wybrałeś. Trening rozpoczyna się indywidualnie dobraną rozgrzewką zgodnie z 4-etapowym programem FDM dla studentów (Open, Advance, Elite, Elite Advance). Następnie wykonywany jest główny plan treningu, a po jego zakończeniu niezwykle ważne rozciągnięcie mięśni tzw. stretching asystowany.

DODATKOWE KORZYŚCI:

 • Będziesz mógł dłużej pracować i być bardziej wydajny.
 • Zyskasz nowe zasoby energii i poczujesz się znacznie młodszy.
 • Podniesiesz poziom libido i testosteronu.
 • O wiele lepiej zniesiesz wszelki stres oraz zmniejszysz jego ilość w Twoim organizmie.
 • Będziesz potrafił aktywnie obronić siebie i swoją rodzinę.
 • Będziesz stanowił dobry przykład dla rodziny i przyjaciół.
 • Wykształcisz w sobie cechy wojownika, które z powodzeniem przeniesiesz na pole kariery zawodowej i biznesu.

*Jeśli jesteś zainteresowany wejściem na zupełnie nowy poziom umiejętności to zapisz się na wyjątkowy  7-Dniowy Event VIP dla ograniczonej liczby osób.

Skontaktuj się z nami w sprawie szczegółowych warunków treningowych dopasowanych do Twojej jednostki w oparciu o system FDM.
Proponujemy:
 • System Szkolenie CQB
 • Program odmienny i dostosowany do specyfiki Twojej jednostki
 • Szkolenia z bronią i bez broni (nóż, pałka, broń krótka, broń długa)
 • Techniki z użyciem środków przymusu bezpośredniego
 • I inne
Współpracujemy już z: Policją i Wojskiem w Hiszpanii, Niemczech, we Włoszech i Stanach Zjednoczonych.
FDM IN the Beginning

EMINARIUM In The Begining

SEMINARIUM In The Begining jest wprowadzeniem programu dla studentów Force Defence Method, w którym dowiesz się, poczujesz i zobaczysz  dlaczego ten system  jest skuteczny do obrony Twojego życia i życia Twoich bliskich oraz ukształtowania silnego i zwartego ciała. Poprzez ćwiczenia prezentowane na jednodniowym treningu nauczysz się, jak zarządzać własnymi emocjami i umysłem w sytuacjach zagrożenia. FDM pozwoli Ci wykorzystać zmysł wzroku, by widzieć to, co powinieneś zobaczyć, słuchu, by usłyszeć to, co powinieneś usłyszeć i czuć własne ciało oraz sytuację w jakiej się znalazłeś. W hałasie musisz czuć i patrzeć, w ciemności musisz słyszeć i czuć, na mrozie musisz patrzeć i słyszeć.
To seminarium nie pokaże Ci kolejnej sztuki walki, kolejnego sportu walki i kolejnego systemu kombatowego. Mimo tego, iż poznasz kilka technik, to najważniejsze, co wyniesiesz z tego treningu , to naukę opanowywania strachu podczas ataku jednego, dwóch lub trzech napastników oraz dzięki dobrej biomechanice własnego ciała  przekonasz się, jak wyjść z każdej opresji.
Będziesz uczył się uderzeń i nie wykonasz żadnego uderzenia. Poznasz dużo technik, ale tak naprawdę nie nauczysz się żadnej, a mimo to poczujesz i zobaczysz, że uczysz się realnie walczyć.

Dlaczego warto?

To seminarium jest inne niż te na których do tej pory byłeś.
FDM jest zupełnie nowy systemem w Polsce w 100% Europejskim dopasowanym do sprawności fizycznej i budowy ciała ludzi w naszej kulturze.
Poprzez FDM poznasz swój prawdziwy charakter i odkryjesz prawdziwego siebie dowiadując się jakie są Twoje ograniczenia emocjonalne, fizyczne i psychiczne.
Bo to system ekspresyjny, piękny i skuteczny do którego przekonują się takie sławy Hollywood jak Tom Cruise, Liam Neeson, Christian Bale, Chris Nolan.FDM zrodziło się na ulicy dlatego dostajesz możliwość realnego, prawdziwego i skutecznego treningu, który został opracowany przez 41 lat doświadczeń realnej walki i analizy fundatora.
FDM  wyciągnęło z kultury Europejskiej skuteczność i siłę Gladiatorów, ekspresje z tańca Flamenco i szybkość działania Szermierzy.
FDM  jest nie tylko metodą walki ,ale również filozofią rozwoju osobistego i wzrostu poprzez trening fizyczny. Odkrywaniem swojej wewnętrznej siły.

Dla kogo jest to Seminarium?

Jeśli jesteś gruby, brzydki, mały, wysoki, po 60 roku życia, kobietą bądź marsjaninem to jest to dla Ciebie. Z FDM wyciągniesz to co jest najlepsze akurat w tym momencie Twojego życia. Może nie jesteś szybki ale jesteś silny. Może nie masz koordynacji ale masz zasięg. Po przez FDM będziesz znał siebie i nauczysz się wykorzystywać swoje silne strony.
Mimo tego iż FDM jest systemem walki to przekazuje wartości których celem jest lojalność, uczciwość, odwaga, męstwo, dobro, szacunek dla ludzkiego życia.
W FDM  buduje się społeczność ludzi, którzy poprzez sport zacieśniają więzi, pomagają sobie wzajemnie w rozwoju i w życiu. Liczy się Ty jako człowiek. Nie ma lepszych czy gorszych każdy jest równy.

Co otrzymasz i ile kosztuje?

10.00-12.00 – pierwsza część Seminarium
12.00-12.45 – przerwa na lunch
12.45-14.45 – druga część
14.45-15.15 – pytania i odpowiedzi
Wieczorem integracja

 

Otrzymujesz: 

– Dyplom
– 10% zniżki na obóz FDM Boot Camp w Polsce
– 10% na treningi grupowe
– 10% na Seminarium In The Begining Gread 2

Dołącz do FDM Family. Do boju wojowniku!!

Sprawdź najbliższe Seminarium już teraz w Twoim Mieście.

 • WROCŁAW
 • GDAŃSK
 • KRAKÓW
 • ŁÓDŹ
 • WARSZAWA
 • POZNAŃ
Jeśli chciałbyś, byśmy przyjechali do Twojego miasta, wystarczy, że zbierzesz grupę minimum 15 osób i skontaktujesz się z nami.
W celu zachowania najwyższej jakości usług wykorzystujemy informacje przechowywane w plikach cookies. Zmiany zasad korzystania z plików cookies można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

Jak wyłączyć ciasteczka
AKCEPTUJĘ